Web Tasarımcıların İkilemi: İyi, Hızlı veya Ucuz

Web Tasarımcıların İkilemi: İyi, Hızlı veya Ucuz

Web Tasarımcıların İkilemi: İyi, Hızlı veya Ucuz

Her web profesyoneli, web tasarımcısının ikilemi ile karşı karşıya kalır. Bu aşağıya doğru geliyor: Bir web sitesi oluştururken, kaliteye, hıza veya maliyet etkinliğine öncelik verebilirsiniz, ancak bunların üçüne de asla.

Şirketinizi konumlandırırken, bu ikilem hakkında düşünmek ve ne tür projeler üzerinde çalışmak istediğinize karar vermek iyi bir şeydir.

Ama dediği gibi: seçim kaybediyor.

İkilem
Web tasarım veya geliştirme işiniz hakkında düşünmek için kullanabileceğiniz basit bir model, Proje Yönetimi Üçgeni'ne dayanan İyi / Ucuz / Hızlı modeldir.

Her şey buna bağlı…

Çabalayabileceğiniz üç hedef vardır: iyi olmak, ucuz olmak veya hızlı olmak. Ama üçünü de asla teslim edemezsin. Yeni bir proje üstlenirseniz, bir seçim yapmanız gerekecektir.

 

Hızlı
Web sitelerinizi hızlı bir şekilde yayınlamak istiyorsanız, başka bir yerden köşeleri kesmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, ya kaliteli olacaktır, çünkü daha az zamanınız olduğunda ayrıntılı bir tasarım sunamazsınız ya da maliyetiniz vardır, çünkü projeye fazladan yardım ya da kaynaklar getirmeniz gerekir.

 

İyi
İyi bir proje sunmak istiyorsanız, ödün vermeniz de gerekir. Ya maliyetler, insanları daha iyi beceri ya da tecrübe ile getirerek ya da hızlandırarak, çünkü projenin her detayını bitirmek için çok zamana ihtiyacınız var.

 

Ucuz
Uygun fiyatlı web siteleri sunmak istiyorsanız, hız arasında seçim yapmanız gerekir, çünkü mesai saatleri dışında proje üzerinde çalışıyorsunuzdur veya kalitedir, çünkü web sitesini basit ve daha az ayrıntılı tutmak zorunda kalırsınız.

 

Üçte İki Seç
Pek çok yeni başlayan web tasarım ve geliştirme stüdyosu, üçünün de olmayı hedeflemekte hata yapıyor. Ama bu sadece mümkün değil. Üç değişken arasında bir takas daima olacak.

Tabi ... kendi karlılığından ödün vermek istemiyorsan.

İşin iyi yanı, her kombinasyonun belirli bir web sitesi ve müşteri segmentiyle gelmesi. Ne tür projelerden istediğinizi seçmek, web tasarım işiniz için yeni müşteriler bulmaya çalışırken odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin, İyi & Hızlı kombinasyonu büyük bütçeli üst düzey projelere uygulanacaktır. Bu nedenle, en iyi kalitede işin hızlı bir şekilde sunulmasını, ancak bütçesinin kaygı duymadığı müşterileri aramanız gerekir.

 

İkilemi Dövmek
Web Tasarımcıları’nın ikilemi, seçmediğiniz özellik için kötü olacağınız anlamına gelmez, çünkü sonunda onu da optimize edebilirsiniz. Deneyim, yeni araçlar ve otomasyonla, zaman içinde daha iyi, daha hızlı ve daha ucuza sahip olacaksınız.