Trello

Trello

Trello

TRELLO FİYATLANDIRMASI: ÖZELLİKLER, MALİYETLER VE EN İYİ PROJE YÖNETİMİ ÇÖZÜMÜ ALTERNATİFLERİ

Trello, bireysel kullanıcıların ve işletmelerin daha iyi işbirliği yapmasına ve projelerini organize tutmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir proje yönetimi uygulamasıdır. Panolar, kartlar ve güç kaynakları gibi çeşitli benzersiz özelliklere sahiptir. Power-Ups, her panosunu farklı özellikler ve entegrasyonlar ekleyerek Trello'nun “canlı uygulamalar” olarak adlandırdığı şeye dönüştürür. Her pano, bir proje hakkında daha fazla ayrıntı içeren ayrı ayrı kartlar da dahil olmak üzere her bir liste ile listeler kullanarak kategorilere ayrılır. Daha kolay arama

Trello'yu inceledik ve özellikler ve diğer özellikler açısından diğer proje yönetimi çözümleriyle karşılaştırdık. Bu gönderi, fiyatlandırmasının yanı sıra alternatiflerinin fiyatlandırmasına da odaklanacak.

 

TRELLO NE KADAR?

Trello, temel olarak kullanıcıların sınırsız sayıda pano, liste ve kartla çalışmalarını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Ücretsiz kullanıcılar her kart için bir Power-Up ekleyebilir. Kullanıcıların Trello'nun ücretsiz sürümü ile birlikte çalışabilecekleri kişilerin sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Kullanıcılar, bilgisayarlarından veya Google Drive , Box , Dropbox veya Microsoft OneDrive'dan 10 MB'a kadar dosyalar ekleyebilir .

Trello üç ücretli seçenek sunar:

Trello Gold - Trello Gold, ek özelliklere erişmek isteyen kişiler içindir. Bu özelliklerden bazıları, kart başına üç adet Güç Kaynağı, özelleştirilmiş arka planlar, premium etiketler, 250 MB ek ve kaydedilmiş aramalar. Trello Gold ayda 5, ya da yılda 45 $ olarak fiyatlandırılmaktadır.

Trello Business Class - Trello, Business Class versiyonunda şirketler için iş odaklı özellikler sunar. Temel özelliklerden bazıları uygulama entegrasyonları, artan dosya ekleri boyutu ve güvenlik özellikleridir.

Trello Business Class, kullanıcı başına aylık 9,99 $ (yıllık olarak ödenirse) ücreti.

Trello Enterprise - Daha kapsamlı ihtiyaçları olan işletmeler, Trello’nun birden fazla ekiple projeleri koordine etmesi gereken büyük şirketler için tasarlanmış özellikler sunan Enterprise planını tercih edebilir. Bu plan, Trello Business Class'ın özelliklerini içerir ve tek oturum açma erişimi ve iki faktörlü kimlik doğrulama, dosya şifreleme ve izinsiz giriş algılama gibi ek güvenlik özellikleri ekler.

Kurumsal plan için maliyetler kademelidir ve kullanıcı sayısına göre değişir. Kesin bir teklif için satıcıyla iletişim kurun.

trello

TRELLO EN İYİ ALTERNATİFLER

Trello, işletmelerin projeleri ve işbirliğini izlemelerine yardımcı olan birçok özellik sunar. Ancak, karmaşık projeler için tasarlanmamıştır ve yerleşik bütçeleme yönetimi veya zaman izleme özelliklerini içermez. Şirketiniz bu özelliklere ihtiyaç duyuyorsa veya çeşitli proje yönetimi çözümlerini arıyorsanız, benzer veya daha düşük fiyat noktalarına sahip üç alternatif var.

Asana - Trello gibi, Asana'nın bireysel kullanıcılar veya küçük takımlar için ücretsiz bir planı var. Bu plan 15 kullanıcıya kadar barındırır ve temel gösterge panoları ve arama işlevselliğini içerir. Aynı zamanda sınırsız görevleri, projeleri ve konuşmaları da destekler.

Üç ücretli plan vardır: Premium, İşletme ve Kurumsal. Premium plan, kullanıcı başına aylık 9,99 ABD Doları tutarındadır (yıllık olarak hesaplanmaktadır). Gelişmiş arama işlevi, görev bağımlılıkları, özel alanlar ve öncelikli destek gibi çeşitli özellikler içerir.

İş planı, yıllık faturalandırıldığında kullanıcı / ay başına 19,99 ABD Doları'ndan başlar. Müşteri Başarı Ekibi ile portföyler, özel alanları kilitleme ve başlangıç ​​planı gibi ek özellikler içerir.

Kurumsal plan, özelleştirilmiş onboarding, gelişmiş güvenlik özellikleri, özel marka ve gelişmiş yönetici kontrolleri gibi ek özellikler içerir. Asana, Enterprise planı için genel olarak fiyat göstermiyor, bu nedenle teklif için satıcıyla iletişim kurun.

Basecamp - Basecamp , şirket büyüklüğüne bakılmaksızın, aylık 99 $ sabit bir ücret sunuyor. Fiyat, sınırsız kullanıcı ve sınırsız proje takibi gibi tüm özelliklerini içerir. Şirketler isteğe bağlı olarak aylık yerine 999 dolar ödeyebilirler. 30 günlük ücretsiz deneme var. Basecamp ayrıca öğretmenler ve öğrenciler için ücretsiz bir hesap ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için% 10 indirim sunuyor.

Jira Yazılım - Jira Yazılım , bulut tabanlı veya şirket içi dağıtım seçeneği sunar. Bulut tabanlı dağıtım ile ilgilenen şirketler için, üç fiyatlandırma katmanı vardır. 10 adede kadar kullanıcısı olan küçük bir ekibe sahip şirketler, ayda 10 ABD Doları tutarında sabit bir ücret ödeyebilir. Daha büyük takımlar için (11 ila 100 kullanıcı), aylık abonelik ücreti kullanıcı başına 7 ABD dolarıdır. Jira 100'den fazla kullanıcısı olan şirketlere maliyetlerini hesaplamak için çevrimiçi bir hesap makinesi sunar.

Şirket içi dağıtımla ilgilenen şirketler için Jira, kalıcı bir lisans (Sunucu) ve yıllık bir lisans (Veri Merkezi) sağlar. Sunucu lisansı, kullanıcı sayısına bağlı olarak değişen tek seferlik bir ödemedir. Örneğin, 10 kullanıcılı bir şirket 10 dolar, 500 kullanıcılı bir şirket 24.800 dolar ödeyecek.

Veri Merkezi lisans planının fiyatı, kullanıcı sayısına bağlı olarak da değişir. 500 kullanıcılı bir şirket yılda yaklaşık 12.000 dolar, 50.000 kullanıcılı bir şirket de yılda yaklaşık 432.000 dolar ödeyecek.

trello

ÇIKARIMLAR

Trello ve Asana, işletmeler için benzer fiyat kademelerine sahiptir. Ancak, her birinin sundukları özellikler, seçilen plana bağlı olarak farklı fiyat noktalarında gelir - örneğin, özel bir marka arıyorsanız, bu özellik Trello'nun Business Class planında bulunur, ancak yalnızca Asana'nın Kurumsal planında bulunur. bu yüzden Asana'nın özel markası için daha fazla para ödemeniz gerekecek.

Her şey dahil özellikleriyle sabit bir ücret ödemek isterseniz Basecamp en iyi seçeneğiniz olabilir. Ancak, Gantt grafikleri, zaman izleme veya bütçeleme özellikleri sunmuyor, bu yüzden bunu dikkate almak isteyeceksiniz.

Jira Yazılım temel olarak yazılım ekiplerine yöneliktir - ancak satıcı, pazarlama, İK, operasyonlar veya finans rolleri için bir çözüm olan Jira Core'u sunar.

Bu dört satıcı, dikkate alınması gereken sadece bir avuç proje yönetimi çözümü.