SSL Sertifikası Zorunluluğu

SSL Sertifikası Zorunluluğu

SSL Sertifikası Zorunluluğu

GOOGLE SSL SERTİFİKASINI ZORUNLU HALE GETİRDİ

Web üzerinde yapılan aramaların %90’ını Google sağlıyor. Durum böyleyken getirdiği standartlar kanun niteliğini taşıyor. Arama motoru optimizasyonunu (SEO) kriterleri arasında SSL sertifikası en önemli kriter haline geldi. Chrome ve birçok tarayıcı ssl sertifikası bulunmayan siteleri “Güvenli Değil” şeklinde gösteriyor.  Güvenli Giriş Katmanı (SSL) kurumsal siteler, e- ticaret siteleri için olmazsa olmazlar arasındadır. Alıcı ve kurum arasındaki güvenliği sağlayan en önemli faktördür. Bu bağlamda kullanılan şifreleme sistemi sayesinde kullanıcıların verilerinin güvenliği sağlanır.  

 

SSL GOOGLE SIRALAMA FAKTÖRÜNDE ETKİLİ ROL OYNUYOR

SSL sertifikası sahibi değilseniz sadece tarayıcılar üzerinde “Güvenli değil” etiketi ile damgalanmakla kalmıyor aynı zamanda sıralama kaybediyorsunuz. Yapılan son algoritma güncellemesi ile SEO kriterlerinde birçok değişiklik yapıldı. Bunlardan en önemlisi ise SSL sertifika kuralıdır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, daha fazla kullanıcıya ulaşmak, daha fazla karlılık, marka kalitesi demektir. Bu yüzden SEO optimizasyonu için önemli olan SSL kriterini yerine getirmek zorundasınız.  

 

SSL SERTİFİKASI İÇİN NE YAPMANIZ GEREKİYOR?

Siteniz eğer https://siteadresi.com şeklinde yönlendirmeye sahip ise korkmanızı gerektirecek bir durum yok. SSL sertifikasına sahipsiniz demektir. Eğer SSL sertifikasına sahip değilseniz acilen harekete geçmek zorundasınız. Daha fazla sıralama kaybetmeden, hızlı adımlar atmak, sizleri kurtaracaktır.

Daha ayrıntılı bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen bizi arayın.