Hosting Seçimi

Hosting Seçimi

Hosting Seçimi

Cevaplar, web sitenizin özel ihtiyaçlarına bağlı olarak, hedef kitlenizin nerede olduğunu, ne kadar trafik beklediğinizi ve bir sürü başka faktör dahil olmak üzere değişir.

Ancak günün sonunda, bir barındırma hizmetini değerlendirmek için en önemli dört bileşen şunlardır:

  1. Hız
  2. Güvenilirlik
  3. Ölçeklenebilirlik
  4. Güvenlik

Öyleyse bu boyutların her birine daha yakından bakalım.

 

Hız: “Sitem ne kadar hızlı yüklenir?”
Bir barındırma hizmetinin hızını değerlendirmek, içeriğinizin sitenizin ziyaretçilerinin tarayıcılarına ne kadar hızlı yüklendiğini ölçmek anlamına gelir. Sitenizin dosyaları yalnızca bir sunucuda, tek bir yerde barındırılıyorsa, ziyaretçiler sunucunuzdan daha yavaş ve daha yavaş sayfalar yükler.

Çözüm, varlıklarınızı bir içerik dağıtım ağında (CDN) saklamak ve dağıtmaktır. Bir CDN, dosyalarınızı dünya çapında veri merkezlerine dağıtır, daha sonra onlara en yakın veri merkezi aracılığıyla onları ziyaretçilere sunar. Bu, dünya çapındaki tüm ziyaretçileriniz için hızlı sayfa yükleme anlamına gelir.

 

Elbette, web sitenizin dünya genelindeki insanlar için olabildiğince hızlı yüklenmesini sağlamak istedik, bu yüzden bir değil iki CDN kullanarak bir adım daha ilerledik:

  1. Fastly
  2. Amazon Web Services (AWS)

 

İlk bayt vaktinizi hızlandırmak için hızlıca nasıl kullanıyoruz (TTFB)
Kullandığımız ilk CDN, hızla, HTML belgelerinizi sunar. Speed ​​bu ilk belgede önemli çünkü tarayıcıya daha sonra hangi görüntü, CSS ve JavaScript dosyalarını istediğini söylüyor, bu yüzden ikinci bir CDN kullanıyoruz. Webflow'ta, ziyaretçi deneyiminde ve sayfa yükleme hızlarında en büyük faktör olduğu için ilk bayt (TTFB) süresini optimize etmeye gayret ettik.

Bu genellikle sayfa hızı araçları tarafından göz ardı edilir, ancak sitenizin sıralamasını gerçekten etkilediğine inanmak için iyi bir neden vardır: Bir Moz makalesine göre, düşük TTFB ve daha yüksek arama motoru sıralaması arasında bir ilişki var - yine de bu konuya odaklanmamızın bir başka nedeni daha var bu hayati metrik.

 

Amazon Web Servislerini site içeriği yükleme süresini hızlandırmak için nasıl kullanıyoruz
İkinci CDN, Amazon Web Servisleri (AWS) Cloudfront, sitenizin varlıklarını size daha fazla konumdan (veya “Varlık Noktaları” için PoP'lardan) sunar. Bu, görüntülerin ve videoların da son derece hızlı yüklenmesini sağlar.

Business hosting planımız daha da ileri götürür ve PoP'ların diğer hosting planlarımızın üç katı kadar erişim sağlar.

 

Ölçeklenebilirlik: “Sitem yayılırsa çökecek mi?”
Siteniz tonlarca trafiği kaldırabilir mi? Yoksa çok fazla istek aldığında sunucunuz devrilir mi? Ölçeklenebilirlik için temel soru şudur: Site trafiğiniz arttığında ne olur?

En iyi servisler, sunucuları trafiğiniz ebbs ve akışları kadar otomatik olarak döndürerek bunu gerçekleştirir, böylece istediğiniz miktarda trafiği kaldırabilirsiniz.

 

Güvenilirlik: “Arıza süresiyle uğraşmak zorunda mıyım?”
Yüklenemeyen bir web sitesi işe yaramaz. Öyleyse kesintiler bir acıdır (ve markanıza zarar verir),% 99.99 güvenilirliği garanti eden bir hizmet arayın.

“Ucuz” barındırma genellikle güvenilmez olabilir - ve markanız için pahalıya mal olur - çünkü dosyalarınız sık sık paylaşılan barındırma alanında depolanır, çünkü sunucu komşularınız trafikte beklenmedik ani artışlar görürse çevrimdışı olabilir.

Çalışma süremizden gurur duyuyoruz. Geçen yıl sadece 1 dakikalık bir kesinti süresine sahip olduk, bu da% 99,999 çalışma süresi anlamına geliyor. Geçmiş performansımızı görmek için status.webflow.com adresini ziyaret edin.

 

Güvenlik ve HTTPS / SSL
Http: // ile başlayan bir URL'ye sahip siteler ile https: // ile başlayanlar arasındaki farkı hiç fark ettiniz mi? S, “güvenli” anlamına gelir ve tarayıcınız ile web sitesi arasındaki tüm iletişimin bir SSL sertifikası ile şifrelenmiş olduğunu belirtir. Bugün, bazı tarayıcılar etki alanınızın "https: //" bölümünü adres çubuğunda göstermeye devam edebilirken, Chrome gibi diğerleri bir kilit simgesi görüntüler.

Bu özellikle formlarda, e-ticaret sitelerinde veya kişisel bilgilerin değiş tokuş edildiği tüm web sitelerinde veri toplayan web siteleri için önemlidir. SSL de arama için önemlidir. Google, 2014 yılında SSL sertifikasına sahip olmayan sitelerin sıralama cezalarına maruz kalacağını ve SSL’nin bugün herhangi bir ciddi web sitesi için sahip olması gereken olduğunu açıkladı.

 

Başka ne düşünmeliyim?
Hız, güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sizin temel endişeleriniz olsa da, ZAP Group, SEO ve performans üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ve çoğu barındırma hizmeti tarafından sunulmayabilecek başka özellikler barındıran bir ana bilgisayar sunar.

 

HTTP / 2
2015, 1999’dan bu yana ilk yeni Köprü Metni Aktarım Protokolü’nün yayımlandığını gördü: HTTP / 2.

Bu yeni standart web genelinde daha hızlı web siteleri vaat ediyor - ancak tüm hosting platformları henüz desteklemiyor. Google her zaman sayfa hızını önemsemediğinden, HTTP / 2'nin yakında sıralama algoritmasının bir bileşeni olma ihtimali yüksektir.

 

HTTP / 2 desteğinin / uyumluluğunun bazı avantajları:

Çoklama: Tarayıcınız yalnızca bir değil, birden çok bağlantı üzerinden istek alabilir. Tek şeritli bir yoldan eyaletler arası geçiş gibi düşünün.
Başlık sıkıştırması: Tarayıcınız, önce sayfanın geri kalanından önce sayfalarınızın üstünü yükler; bu, site ziyaretçilerinizin içeriği daha hızlı görmesi anlamına gelir. Özellikle mobil cihazlarda bu büyük bir gelişme.