2020 İçin En İyi 8 Geliştirme Aracı

2020 İçin En İyi 8 Geliştirme Aracı

2020 İçin En İyi 8 Geliştirme Aracı

Her yıl bir çok geliştirme aracı ortaya çıkıyor. Hangi araçlara gerçekten ihtiyacınız olduğuna ve hangileri olmadan yaşayacağınıza karar vermek gittikçe zorlaşıyor.

Dürüst olmak gerekirse, bu muhtemelen kişisel bir tercih, ancak gerçekten bakmam gereken yararlı araçlar listesi olduğunda neye ihtiyacım olduğuna karar vermeme yardımcı oluyor.

İşte başlıyoruz: 2020'de ihtiyaç duyduğunuz en önemli 8 geliştirme aracı.

 

1. IPstack

 

IPstack , web sitelerini ziyaret edenleri bir IP adresi ile bulmanızı ve tanımlamanızı sağlar. Bu, birçok nedenden ötürü oldukça yararlıdır, ancak basitçe web sitenize kimin geldiğini bilmek, birinin isteyebileceği en değerli araçlardan biridir.

 

Bu araç içerisinde oluşturulmuş, kesinlikle bahsetmeye değer 5 farklı modüldür:

  • Konum modülü

Bu modül, ziyaretçinin konumu için size tüm bilgileri verir. Posta kodunun sonuna kadar. Bu bilgilerle, coğrafi konumlandırmaya dayalı olarak reklam hedeflemenizi optimize edebilirsiniz.

  • Para Birimi Modülü

Yukarıdaki bilgileri kullanarak, ziyaretçinin bölgesinde kullanılan birincil para birimi hakkında da doğru bir rapor alırsınız.

  • Saat dilimi modülü

Saat dilimi modülü anında ziyaretçinin yerel saatini bilmenizi sağlar. Daha fazla tahmin etmek ve kafanda saymak yok.

  • Bağlantı modülü

Web sitesi ziyaretçilerinizin kullandığı ASN ve ISS'nin ana bilgisayar adı hakkında değerli bilgiler toplayın.

  • Güvenlik modülü

IPstack ayrıca tüm proxy'leri, tarayıcıları veya kullanıcılarını algılar. Güvenlik birçok kullanıcı için çok önemlidir ve Ipstack her zaman rahat hissetmenizi sağlar.

Ipstack, kelimenin tam anlamıyla teknolojideki en büyük isimlerle hızlı ve güvenilirdir. Her şeyden önce, dünyadaki en büyük ISS'lerle ortaklık kuruyorlar, böylece aldığınız bilgilerin% 100 doğru olduğundan emin olabilirsiniz.

 

ipstack

 

2. VSCode

 

VSCode , düzenleme kodunu pasta kadar kolay hale getiren açık kaynaklı bir kod editörüdür. Bu aracın geliştiricileri kodlama konusunda emici olan her şeyi aldılar ve daha kolay olması için yeniden icat ettiler.

Örneğin, değişken türlerine, işlev tanımlarına ve içe aktarılan modüllere dayalı akıllı tamamlamalar sağlayan InteliSense'i kullanıyorlar.

Muhtemelen kodlama ile ilgili en kötü şey hata ayıklamadır. En azından, oldukça zaman alıcı olabilir. Ama VSCode ile pek değil. Artık bir hata ayıklama ifadesi yazdırmanız gerekmeyecek. Şimdi, hatayı kolayca tanımlayabilir ve editörden düzeltebilirsiniz. Bunu çalışan uygulamalarınıza ekleyin ve kesme noktaları, çağrı yığınları ve harika bir etkileşimli konsolla hata ayıklayın.

VSCode'un dahili Git komutları var, tamamen özelleştirilebilir ve tamamen ücretsiz. Bunu kontrol et.

vscode

3. Postman

 

Postman API gelişimi için bir işbirliği platformudur ve size sunacak çok şey vardır. Temel olarak, API oluşturmak için hepsi bir arada bir araç. İşte erişebileceğiniz özelliklerin bazılarının listesi:

 

  • API istemcisi

REST, SOAP ve GraphQL isteklerini çok hızlı bir şekilde gönderin.

  • Otomatik test

Manuel test sürecinizi otomatikleştirin.

  • Uygulama alay

Simüle edilmiş uç noktaları çalıştırın ve uygulamanın olası davranışlarını tahmin edin.

  • Monitor

Tüm söylendikten ve yapıldıktan sonra, uygulamanın performansıyla ilgili güncellenmiş bir raporu saklayın.

Tabii ki, Postman’ın sunduğu bir kaç özellik var. Genel olarak, kesinlikle kontrol etmeye ve kullanmaya değer. Hayatınızı çok daha kolaylaştıracak ve elde ettiğiniz değere kıyasla ödeyeceğiniz miktar inanılmaz.

 

postman

 

4. Docker

Docker , uygulamaları oluşturmak, test etmek ve dağıtmak için bir platformdur. Bu sesler kadar basit, sunabileceği biraz var. Çok fazla şey söylediğimde, gerçekten bir ton demek istiyorum. Her an kullanıma hazır çok çeşitli geliştirme araçları vardır. 

Docker bir süredir geliştiricinin favorisi oldu ve bu sadece daha iyi bir hale geldi. Listede beklemeniz gereken her şeyi kesinlikle ekleseydim, bir süre burada olurduk. En iyi tavsiyem ne düşündüğünü görmek için gidip kendin kontrol et.

 

docker

 

5. Sublime Text

Bence Sublime Text kendilerini kod, işaretleme ve nesir için sofistike bir metin editörü olarak tanımladıkları zaman söylemişti. Oxford virgüllerini orijinal tanımlarında kullanmamış olsalar bile. 

Aslında, demoyu ana sayfalarında izlemeniz, metin düzenlemenin ve oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu gösterir. Yönetim kurulu genelinde Sublime, kullanım kolaylığı, kullanıcı dostu arayüzü ve piyasadaki en iyi metin editörü olduğu için harika eleştiriler alıyor. 

İşlemi daha hızlı yapmak için tüm belirli komutları öğrenmek için zaman ayırmak isteyebilirsiniz, zira ezberlemek için çok az şey vardır. Ancak hepsi bir arada, kod için metni düzenlemek için gerçekten daha iyi bir ürün bulamazsınız.

sublimetext

 

6. GitHub

 

Github yıllardır favori favorisi olmuştur. Hatta bazıları piyasadaki en iyi sosyal kodlama ve sosyal paylaşım platformu olduğunu düşünüyor.

Konsept basittir: karışıklığı ve gecikmeleri önlemek için ekibinizle birlikte kodlayın. Kulağa biraz dağınık geliyor, ama size kusursuz bir şekilde çalıştığını temin ederim. Gerçekten de hata düzeltme işlemini de kolaylaştırıyor. Yerel bir cihazda değişiklik yapmak ve ardından onaylanıp uygulanacak yamaları göndermek yerine, basitçe (lider geliştirici tarafından onaylandıysa) yerinde düzeltebilirsiniz.

github

 

7. Sifter

 

Sifter kesinlikle bugün orada en iyi sorun izleme yazılımı biridir. Muhtemelen elemeyle ilgili en iyi şeylerden biri öğrenmenin ve kullanmanın ne kadar kolay olduğu. Bu aracı yeni başlayanlara bile önermek konusunda kendime güveniyorum.

Sifter, bulduğu bütün sorunları bir platforma getiriyor. Oradan lider geliştirici etiketleyebilir, dosyaları (ekran görüntüleri, Dokümanlar, vb.) Ekleyebilir ve temel olarak birkaç dakika içinde kalifiye ekip üyelerine atayabilir. Bunun üzerine Sifter, kimin ne yaptığını tam olarak izleyebilmeniz için bir ilerleme izi bırakıyor.

Sifter ayrıca uygulamanızı mükemmelleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için Slack, GitHub ve diğerleri ile gerçekten iyi bir şekilde bütünleşir.

 

8. Microsoft Visual Studio

 

Microsoft tarafından verilen Visual Studio , herkes için mükemmel bir IDE'dir. Kodu otomatik olarak tamamlamak için IntelliSense'i kullanır ve destekleyebileceği çok sayıda dil için ünlüdür.

Visual Studio hayatınızı kolaylaştırmak için her türlü entegrasyon, eklenti ve kısayollarla birlikte gelir. Ve hepimizin gerçekten istediği şey bu, değil mi?

visualstudio

 

Küçük Not

Şimdi beni yanlış anlama, kaybedilecek binlerce geliştirme aracı var. Bu, 2020'de ihtiyaç duyduğunuz ilk 8 geliştirme aracının bir listesi. En azından dikkat etmeniz gereken ilk 8.

Beceri seviyeniz ne olursa olsun, bu listede size büyük ölçüde yardımcı olacak bir şey bulacağınızı düşünüyorum. Her bağlantıyı kontrol ettiğinizden ve bu ücretsiz denemelerden yararlandığınızdan emin olun!